Najzdrowsza przekąska świata

Czy wiesz, że orzechy nerkowca są bogate w białka i dużo wartości odżywczych? Ta zdrowa niedoceniana przekąska jest świetną alternatywą dla cukierków, czy chipsów. Nerkowce to owoce drzewa nerkowca zachodniego, któremu zawdzięczamy ten zdrowy dar natury. Owoce są dobre dla zdrowia, mają w swoim składzie witaminy rozpuszczalne w tłuszczach A,D,E,K oraz witaminy z grupy B. Są też źródłem potasu, żelaza, fosforu i magnezu.

Warto zauważyć też, że orzechy zawierają liczne przeciwutleniacze. Dzięki temu usuwają z naszego organizmu wolne rodniki i zapobiegają rozwijaniu się chorób. Wpływają także bardzo pozytywnie na układ nerwowy, ponieważ posiadają witaminy z grupy B.

Owoce nerkowca w walce o urodę

Wszystkie przekąski, którym tak często nie możemy się oprzeć, zawierają masę niezdrowych dodatków, są smażone lub mają w sobie ogromne zawartości cukru, soli i innych polepszaczy smaku. Nie trudno stwierdzić, że to wszystko wpływa w bardzo niekorzystny sposób na urodę. Orzechy nerkowca są bardzo zdrowe, nie zawierają sztucznych dodatków, mają w sobie selen i cynk, który świetnie wpływa na naszą urodę. Cynk zapobiega przetłuszczaniu się włosów i skóry, co pomaga w walce z niechcianymi wypryskami. Natomiast selen jest genialny na włosy i paznokcie.

Warto zauważyć, że orzechy mają sporą ilość kalorii. Nie są to jednak złe kalorie, a gdy monitorujesz to ile jesz, zjedzenie garści orzechów nie jest niczym złym. Zjedzenie wartościowej przekąski jest znacznie korzystniejsze dla organizmu, niż pączek. Daje energię do treningów i nie sprawia uczucia ciężkości oraz dostarcza ciału potrzebnych składników odżywczych.

Orzechy dobre na nadciśnienie i cukrzyce

Owoce nerkowca są świetne dla osób zmagających się z nadciśnieniem. Zapobiegają podnoszeniu się poziomu cholesterolu. Pomagają na stan naczyń krwionośnych oraz obniżają ciśnienie krwi.

Nerkowce chronią przed zachorowaniem na cukrzycę 2. typu, ponieważ polepszają wrażliwość tanek na insulinę. Dodatkowo ich indeks glikemiczny jest niski.